10013
Демодекс
(1 локалізація)
час виконання: 1 день
Підготовка:
Протягом 3 х днів перед забором матеріалу виключити використання будь-яких косметичних засобів (крем, мило, лосьйони), не використовувати місцево лікарські засоби, в день здачі матеріалу не вмиватися.
Матеріал брови, вії, волосся:
Якщо забір проводимо у лабораторії, бажано принести одноразовий чи власний пінцет.
Якщо забір проводить сам пацієнт, попередньо взяти у лабораторії предметні скельця, потім:
● Пацієнт висмикує кілька волосків з верхнього та нижнього повіка, брови, голови, обов'язково з коренем.
● Взятий на дослідження біоматеріалу переноситься на предметне скло, зверху накривається іншим предметним склом, фіксують краї скла з обох сторін резинкою та поміщають у зіп- пакет.

Матеріал шкіра:
Взяття матеріалу для дослідження здійснюється з уражених ділянок, необхідно попередньо взяти у лабораторії предметні скельця,
Протягом 3-х днів перед забором матеріалу рекомендовано виключити використання будь-яких косметичних засобів (крем, мило, лосьйони), не використовувати місцево лікарські засоби, в день здачі матеріалу не митися.

● Приготувати содовий розчин (1 ч.л. соди + 200 мл теплої кип'яченої води).
● Підготувати для компресу марлю (4-х шаровий відріз).
● Змити з лиця косметику/крем.
● Змочити марлю в приготовленому розчині і прикласти на обличчя на 15 хв.
● Зняти компрес. Дати шкірі висохнути.
● Наклеїти на уражені ділянки підготовлені шматочки клейкої стрічки на 5-6 год (бажано на ніч).

● Після, зняти з обличчя клейку стрічку та обережно наклеїти на предметне скло (без пухирців повітря, відбитків пальців на клейкій стороні).

При здачі матеріалу з декількох ділянок ОБОВ'ЯЗКОВО вказати маркером на вузькому краю скла, поверх клейкої стрічки, з яких місць взятий матеріал (наприклад, чоло, права щока і т.д.).

Опис аналізу:
Демодекоз – це захворювання шкіри, яке спричиняється мікроскопічним кліщем Demodex folliculorum. Він паразитує у сальних залозах шкіри обличчя та повік, а також - у волосяних фолікулах. Мікроскопічне дослідження дає можливість швидко виявити етіологічний фактор (самого кліща) та встановити діагноз. Аналіз призначають також з метою контролю лікування демодекозу.