10084
Дегідроепіандростерон сульфат (ДГЕА-С)
Строк виконання: 1 день
Підготовка:
1. Аналіз проводиться вранці натщесерце (не вживати їжу впродовж 8 годин, можна пити тільки негазовану воду).
2. Рекомендовано відпочити протягом 30 хвилин перед забором крові.
3. За добу до обстеження не рекомендовані фізичні навантаження та вживання алкоголю.
4. Не палити протягом 2-х годин перед забором крові.
5. Жінкам бажано здавати аналіз на 8-10-й день циклу.
6. За 2 доби до забору крові припинити прийом стероїдних та тиреоїдних гормонів ( по узгодженню з лікарем).

Опис аналізу:
Визначення дегідроепіандростерон сульфату (ДГЕА-С) – чоловічого статевого гормону (присутній у крові чоловіків та жінок). Дегідрепіандростерон-сульфат (DHEA-сульфат, DHEA-S) є андрогеном, не пов'язаним зі статевою зрілістю, що синтезуються і секретується залозами, і відноситься до кетостероїдів.
DHEA-сульфат синтезується, в основному, у вигляді складного ефіру сульфату зі складного ефіру сульфату холестеролу. Основна кількість DHEA-сульфату каталізується і, звичайно, тільки 10% стероїду виводиться з сечею.
DHEA-сульфат не зв'язується зі специфічними білками плазми крові (SHBG або CBG) а, отже, їх концентрація не впливає на рівень DHEA-сульфату. Однак DHEA-сульфат зв'язується з альбуміном сироватки крові.
Крім DHEA-сульфату, в циркулюючій крові присутній дегідрепіандростерон (DHEA), який утворюється частково в корі надниркових залоз і, частково, в статевих залозах. Оскільки метаболічний кліренс DHEA дуже швидкий, його концентрація в циркулюючій крові нижче рівня DHEA-сульфату. Через високу концентрацію DHEA-сульфату в крові, тривалого періоду напіврозпаду і високої стабільності, а також того факту, що його джерелом, в основному, є наднирники, DHEA- сульфат є відмінним індикатором андрогенної секреції.


Показання:

Призначається для встановлення причин затримки статевого дозрівання; для діагностики адреногенітального синдрому; для ранньої діагностики пухлин кори наднирників; для встановлення причин невиношування вагітності; з метою оцінки стану фето-плацентарного комплексу підчас вагітності (12-15 тижд.); для диференційної діагностики патологій наднирників та захворювань яєчників у жінок.