10091
Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ)
Строк виконання: 1 день
Підготовка:
1. Аналіз проводиться вранці натщесерце (не вживати їжу впродовж 8 годин, можна пити тільки негазовану воду).
2. Рекомендовано відпочити протягом 30 хвилин перед забором крові.
3. За добу до обстеження не рекомендовані фізичні навантаження та вживання алкоголю.
4. Не палити протягом 2-х годин перед забором крові.
5. У жінок забір крові проводиться на 6–8-й або на 19–21-й день циклу.

Опис аналізу:
Визначення фолікулостимулюючого гормону у крові.
Фолікулостимулюючий гормон виробляється клітинами аденогіпофізу та разом із лютеїнізуючим гормоном (ЛГ) належить до гонадотропних гормонів. У жінок регулює дозрівання фолікулів, готує їх до дії лютеїнізуючого гормону та збільшує синтез естрогенів. Пік концентрації ФСГ настає перед овуляцією. У чоловіків впливає на розвиток сім'яних канальців та сперматогенез, контролює вироблення тестостерону. У дітей рівень ФСГ стабільно низький і підвищується перед початком статевого дозрівання. Чоловікам визначати ФСГ можна будь-коли, жінкам – на 4-6 або ж 19-21 день менструального циклу.

Рівень гормону в нормі залежить від фази менструального циклу, тому велике значення має день дослідження – рекомендується аналізувати на 2-3 день менструального циклу.

Показання:

Призначається для встановлення причин безпліддя, невиношування вагітності; діагностика олігоменореї та аменореї; при дисфункціональних маткових кровотечах; для діагностики ендометріозу, полікістозу яєчників; при затримці статевого дозрівання та росту; для встановлення причин хронічного запалення внутрішніх статевих органів; з метою контролю ефективності гормонотерапії, тощо.