10097
Хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ)
Строк виконання: 1 день
Підготовка:
1. Аналіз проводиться вранці натщесерце (не вживати їжу впродовж 8 годин, можна пити тільки негазовану воду).
2. Рекомендовано відпочити протягом 30 хвилин перед забором крові.
3. За добу до обстеження не рекомендовані фізичні навантаження та вживання алкоголю.
4. Не палити протягом 2-х годин перед забором крові.
5. У жінок забір крові проводиться на 4–6-й або на 19–21-й день циклу.

Опис аналізу:
Хоріонічний гонадотропін (ХГЛ, HCG) - гормон, який в жіночому організмі виробляється оболонками ембріона (хоріоном), після його імплантації в стінку матки. Хоріоном називається частина зародка, що є посередником між материнським і дитячим організмом, згодом входить до складу плаценти і виробляє хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ).

Завдяки ХГЧ підтримується нормальний перебіг вагітності, стимулюється синтез естрогенів і прогестерону під час неї. З настанням вагітності, під впливом хоріонічного гонадотропіну жовте тіло яєчника не розсмоктується через 2 тижні (як під час звичайного менструального циклу), а продовжує виробляти прогестерон.

Зростання рівня ХГЛ в сечі і крові - один з найбільш ранніх маркерів вагітності, завдяки якому встановити факт зачаття можливо вже на 3-5 день затримки місячних (в деяких випадках навіть в перший-другий день). Реєструючи рівень ХГЧ, можна стежити за її перебігом, діагностувати багатоплідну вагітність і патології плода на ранніх етапах розвитку.

Підвищений рівень ХГЧ в організмі жінки, у якої немає вагітності, або у чоловіка може бути ознакою наявності пухлин.

Показання:

Призначається для раннього визначення вагітності, а також – для спостереження за перебігом вагітності на ранніх строках; для визначення ризику відхилень розвитку плоду (у комплексі з іншими дослідженнями); для визначення позаматкової вагітності; для ранньої діагностики пухлин трофобластної тканини; для контролю ефективності лікування трофобластичних захворювань, тощо.