10197
Кашлюк, антитіла IgG до Bordetella pertussis
Строк виконання: 2 дні
Підготовка:
1. Аналіз проводиться вранці натщесерце (не вживати їжу впродовж 8 годин, можна пити тільки негазовану воду).
2. За добу до обстеження не рекомендовані фізичні навантаження та вживання алкоголю.
3. Не палити протягом 2-х годин перед забором крові.

Опис аналізу:
Кашлюк - це інфекція верхніх дихальних шляхів, яка спричиняється бактерією Bordetella pertussis і характеризується сильним, тривалим кашлем.
Ця інфекція передається повітряно-крапельним шляхом під час кашлю або чхання. Інкубаційний період триває від 7 до 10 днів, але може бути і до 3 тижнів. Кашлюк проходить кілька стадій - катаральну, пароксизмальну і реконвалесцентну - кожна з яких має свої характеристики.

Аналіз крові на антитіла (IgG) до кашлюку - виявляє специфічні імуноглобуліни, які виробляє імунна система організму у відповідь на інфікування B. pertussis. Цей тип тестування найбільш корисний для пацієнтів із симптомами, які тривають більше 3-4 тижнів.
З 2 тижня від появи клінічних ознак кашлюку починають синтезуватися антитіла класів IgA і IgM. На 3-4-му тижні - антитіла класу IgG, які досягають максимальних значень до 6-8-го тижня і далі поступово знижуються. Після перенесеної інфекції формується стійкий імунітет на декілька років, тому IgG виявляються в низьких концентраціях протягом кількох десятиліть. Для діагностики поточної та перенесеної інфекції слід провести визначення антитіл класу IgG до B. рertussis у парних сироватках, з інтервалом не менше 2 тижнів.

Показання:
  • Нападоподібний кашель, що супроводжується глибоким свистячим вдихом, блюванням, інколи ціанозом (до 3 тижня захворювання);
  • Обстеження осіб, які перебували в контакті з хворими на кашлюк;
  • Диференційна діагностика кашлюку з гострими респіраторними інфекціями, бронхітом, бронхіальною астмою, пневмонією.