10274
Естріол вільний/некон'югований (FE3)
Строк виконання: 1 день
Підготовка:
1. Аналіз проводиться вранці натщесерце (не вживати їжу впродовж 8 годин, можна пити тільки негазовану воду).
2. За добу до обстеження не рекомендовані фізичні навантаження та вживання алкоголю.
3. Не палити протягом 2-х годин перед забором крові.
4. Рекомендовано 30 хвилин відпочинку перед забором крові.
5. За добу до забору крові припинити вживання лікарських препаратів (по узгодженню з лікарем).

Опис аналізу:
Естріол вільний (Е3)– це стероїдний гормон, який має велике значення для нормального перебігу вагітності. Він синтезується у плаценті з речовин-попередників, що виробляються печінкою та наднирниками плода.

Естріол є одним із трьох основних естрогенів. За рівнем активності він значно поступається естрадіолу та естрону, та його роль в організмі невагітної жінки невелика. Проте з настанням вагітності він стає головним естрогеном та забезпечує нормальне її протікання. Естріол стимулює синтез судиннорозширювальних простагландинів у клітинах ендометрію та посилює матково-плацентарний кровотік. Крім того, він підвищує рецепторно-опосередковане захоплення холестерину ліпопротеїнів низької щільності для подальшого синтезу плацентою прогестерону, а також стимулює ріст молочних залоз. Концентрація естріолу сироватки використовується як індикатор стану плода, а також плаценти. Естріол, синтезований у плаценті, називається вільним (некон'югованим, незв'язаним).

Слід зазначити, що аналізи на вільний естріол, бета-ХГЛ та АФП як скринінг на аномалії плода дозволяють точно оцінити ризик розвитку аномалій.

Існує ряд інших захворювань плода та матері, що призводять до зміни рівня вільного естріолу. Його зниження притаманно рідкісних, але важких порушень плода – наднирникової недостатності, Х-зчепленого іхтіозу, синдрому Сміта – Лемлі – Опитца. Низька концентрація вільного естріолу у поєднанні з високими показниками бета-ХГЛ та альфа-ФП пов'язана з підвищеним ризиком затримки внутрішньоутробного розвитку плода та ускладнень третього триместру вагітності (передчасного відшарування плаценти та прееклампсії).

Показання:
  • Діагностика можливих порушення в розвитку плоду.
  • Для профілактики при інфекційних захворюваннях піхви та нижніх сечовивідних шляхів,
  • Для лікування порушення сечовипускання.