10105
Гомоцистеїн
час виконання: 2 дні
Підготовка:
1. Аналіз проводиться вранці натщесерце (не вживати їжу впродовж 8 годин, можна пити тільки негазовану воду).
2. За добу до обстеження не рекомендовані фізичні навантаження та вживання алкоголю.
3. Не палити протягом 2-х годин перед забором крові.
4. Рекомендовано 30 хвилин відпочинку перед забором крові.

Опис аналізу:
Гомоцистеїн (Гц) - метаболіт незамінної амінокислоти метіонін, що надходить в організм з продуктами тваринного походження (м'ясо, молоко, яйця та ін.). Бере участь в синтезі ряду білків. Для перетворення та виведення гомоцистеїну необхідні ферменти з коферментами у вигляді вітамінів В12, В6, фолієвої кислоти. Протягом життя рівень Гц в крові поступово підвищується, більш високі рівні у чоловіків пов'язані з більшою м'язовою масою.
В результаті окислення гомоцистеїну утворюється велика кількість вільних радикалів, що ушкоджують клітини ендотелію. Порушуються численні ендотеліальні функції, активуються процеси тромбоутворення.

Ціль:

1. Визначення Гомоцистеїну показано для будь-якої етіологічної оцінки венозних або артеріальних тромбозів, особливо в молодому віці. Рекомендується одночасно вимірювати вітамін В12 і фолієву кислоту для визначення (виключення) гіпергомоцистеїнемії внаслідок дефіцитів вітамінів.
2. Обстеження пацієнтів з підозрою спадкового порушення метаболізму метіоніну, включаючи: недостатність цистатіонін-бета-синтази (гомоцистинурія) і дефіцит метілентетрагідрофолатредуктази (MTHFR) і її термолабільних варіантів: недостатність метіонін-синтази, порушення метаболізму кобаламіну.