10011
Спермограма
час виконання: 2 дні
Загальна підготовка:
  1. Впродовж 2 – 7 днів (оптимально – не менше 4-х днів) до проведення дослідження необхідно утримуватись від статевих контактів.
  2. Не вживати алкоголь протягом 2-5 днів до здачі аналізу.
  3. Виключити з раціону жирні продукти, гострі та солоні страви за 3 дні до обстеження.Не відвідувати баню або сауну, а також – не приймати гарячу ванну за 1-2 дні до здачі аналізу.
  4. Уникати інтенсивних фізичних та емоційних навантажень.
  5. Повністю виключити (з дозволу лікаря) вживання лікарських препаратів протягом доби перед обстеженням.
  6. При перенесених застудних захворюваннях аналіз слід здавати через два тижні після одужання.
  7. Вся отримана під час еякуляції сперма у повному обсязі має потрапити в ємність для збору біоматеріалу (стерильний одноразовий контейнер з аптеки).
  8. Збирати матеріал потрібно безпосередньо перед доставкою у лабораторію (не більше 1 години, найкраще протягом 30 хв.). Доставити у лабораторію у теплому вигляді, незакриваючи кришкою (прикрити марлевою серветкою).
  9. Приймаємо біоматеріал тільки у лабораторії за адресою: м. Умань, вул. Шевченка 50, корпус 12, понеділок-п'ятниця з 07:30 до 11:00

Заборонено: збирати еякулят в презерватив; використовувати для отримання зразка сперми перерваний статевий акт; використовувати під час мастурбації крем, вазелін і тд.

Опис аналізу:
Спермограма - аналіз еякулята (сперми), що проводиться для встановлення фертильності чоловіка та виявлення можливих захворювань статевої системи. Під час мікроскопічного дослідження визначають характеристики клітинних елементів сперми, а саме: кількість та рухливість сперматозоїдів, їх морфологічні характеристики; кількість та типи лейкоцитів, незрілих клітин сперматогенезу, тощо. Крім того, фіксуються макроскопічні параметри еякуляту: об'єм, pH, колір, час розжиження та в'язкість.

Ціль:

Дослідження проводиться для встановлення причин безпліддя; для диференційної діагностики урогенітальних інфекцій; перед проведенням ЕКО або ІКСІ; донорам сперми і тим, хто хоче здійснити кріоконсервацію еякулята.