10101
Індекс вільного тестостерону (ІВТ)
Строк виконання: 1 день
Підготовка:
1. Аналіз проводиться вранці натщесерце (не вживати їжу впродовж 8 годин, можна пити тільки негазовану воду). Жінкам здавати матеріал на 3–5 день циклу;
2. За добу до обстеження не рекомендовані фізичні навантаження та вживання алкоголю.
3. Не палити протягом 2-х годин перед забором крові, уникати стресу, впливу етилового спирту.
4. Рекомендовано 30 хвилин відпочинку перед забором крові.
5. Повністю припинити (після узгодження з лікарем) прийом лікарськихх препараті протягом 24 годин перед дослідженням.
6. Важливо: узгодити з лікарем день проходження дослідження відповідно до дня менструального циклу.


Опис аналізу:
У даний пакет досліджень включено: глобулін зв'язуючий статеві гормони (SHBG), тестостерон загальний, індекс вільного тестостерону.

Індекс вільного тестостерону (ІВТ) виступає, як розрахунковий показник, який визначає співвідношення загального тестостерону до сексзв'язуючого глобуліну у відсотках.
Зміни концентрації тестостерону в крові можуть бути зумовлені зсувами концентрації глобуліну, зв'язуючого статеві гормони (SHBG), тому найчастіше ці два дослідження проводять у комплексі з розрахунком індексу вільного тестостерону.
Індекс вільного тестостеронус (ІВТ) розраховується, як відношення концентрації загального тестостерону до концентрації SHBG, виражене у % і корелює із вмістом біологічно доступного вільного тестостерону.
ІВТ інформативний маркер андрогенного статусу.
Рівні тестостерону піддаються епізодичним, циркадним та циклічним коливанням. У дорослих чоловіків пік посідає ранковий час, знижується до вечора.

Показання:
1. У жінок та чоловіків: клінічні ознаки збільшення або зниження рівня андрогенів при нормальному рівні тестостерона, облісіння, акне, жирна себорея, наявність маркерів інсулінорезистентності.
2. У жінок: гірсутизм, ановуляція, аменорея, порушення менструального циклу.
3. У чоловіків: андропауза, хронічний простатит, порушення потенції, зниження лібідо.