10152
Стрептокок групи В та Стафілокок (посів)
Строк виконання: 4 дні
Підготовка:
1. За 24 години виключити використання інтровагінальних та ректальних медикаментозних препаратів, перед взяттям біоматеріалу не проводити туалет зовнішніх статевих органів.
2. Взяття біоматеріалу виконується з двох точок: нижня третина піхви і наступна - rectum, оцінюється загальний результат.
3. Виявлення стрептококу групи В проводиться культуральним методом з визначенням чутливості до антибіотиків.


Опис аналізу:
Інфекції в період вагітності, які можуть передаватися від матері плоду заслуговують на значну увагу, так як становлять потенційний ризик зараження плода або новонародженого і можуть призводити до небажаних наслідків. Окрім того, діагностика інфекцій під час вагітності має певні особливості за рахунок асимптоматичного перебігу більшості материнських інфекцій або неспецифічності ознак і симптомів.

Стрептокок групи В (СГВ, GBS, Streptococcus agalactiae) – викликає важкі захворювання новонароджених та становить небезпеку для певних пацієнтів інших вікових груп.

Встановлено, що СГВ у 30% вагітних жінок можна виявити в піхві і часто в уретрі їх статевих партнерів. Не дивлячись на те, що СГВ може зустрічатися як частина нормальної мікрофлори кишечника жінки, колонізація ними урогенітального тракту вагітної являє значну небезпеку для плода за рахунок можливості виникнення висхідної інфекції. Існує достовірний зв'язок носійства СГВ в піхві не тільки з раннім інфікуванням новонароджених (сепсис, пневмонія та менінгіт), а й з передчасними пологами, передчасним відходженням навколоплідних вод, сечовою інфекцією у вагітних, розвитком хоріоамніоніта під час пологів, ендометритом.


Показання:
  • Скринінгове обстеження вагітних з метою оцінки наявності Стрептококу групи В та Стафілококу